05 października 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Podgórzyn wzięła udział w projekcie ” Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków „. Jest to projekt promujący czytelnictwo i literaturę skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 15 lat, zamieszkujących tereny Dolnego Śląska. W tym roku w  naszej  filii biblioteki w Ścięgnach dzieci z klas 5-7 Szkoły Podstawowej im.Władysława Reymonta w Ścięgnach spotkały się z Panią Katarzyną Ryrych – malarką ,poetką i pisarką  – autorką książek dla dzieci i młodzieży.Spotkanie było okazją do rozmów o ważnych tematach nurtujących młodych czytelników. Pisarka na przykładzie swoich książek pokazała, że czytając każdy z nas w książce może znaleźć siebie i swoje problemy, Autorka porusza tematy związane z wyzwaniami i emocjami związanymi z dorastaniem, uzależnieniami, zagubieniem się w świecie mediów czy chorobą. Autorka udowodniła nam, że pomimo różnic każdy z nas jest wartościowym człowiekiem. Uczestnicy spotkania otrzymali książkę z autografem autorki. Na koniec nasi goście spędzili miło czas przy okolicznościowym torcie. Dziękujemy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu oraz Pani Katarzynie Ryrych za cudowne spotkanie .