Filię biblioteki w Miłkowie odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Miłkowie. Dzieci poznały bibliotekę oraz pracę bibliotekarza. Oglądały książki te starsze i te najnowsze, małe i duże. Doszliśmy do wniosku,że książka jest dobra na wszystko. Sięgamy po nią, gdy nam się nudzi, towarzyszy nam podczas podróży, w czasie choroby i przed snem. Rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o książkę. Obejrzeliśmy film edukacyjny ” Jak powstaje książka”. Teraz już wiemy ile ludzi pracuje zanim weźmiemy książkę do ręki. Na koniec zajęć uczniowie wykonali zakładki do książek. Nagrodzeni zostali słodkim cukierkiem, na którym widniało hasło ” Czytanie krzepi „. Pamiętając o tym zapraszamy do naszych bibliotek po ciekawe książki dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.