W dniu 24 maja w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie                                                                                                                z  PANIĄ KATARZYNĄ ZDANOWICZ.

Dziennikarka, prezenterka telewizyjna. Zaczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w oddziałach bydgoskim i toruńskim. Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy.
Od 2007 roku mieszka w Warszawie. Od 2013 roku związana był z TVN24. Współpracowałą z Dzień Dobry TVN. Pisze do tygodnika „Polityka”. W tym roku dziennikarka, która dołączyła do zespołu Polsat News, została prowadzącą weekendowych wydań.

Katarzyna Zdanowicz, „Zawsze mówi, że wróci”

W tej książce spotkamy dziewięć niezwykłych kobiet. Przeczytamy opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. Kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach walczą z codziennością. Jak dużo są w stanie poświęcić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?

To nie jest książka o himalaistach, ale ma się wrażenie, jakby byli w pokoju obok i chętnie szerzej otworzyli drzwi, za którymi                      Katarzyna Zdanowicz prowadzi rozmowy z ich żonami i partnerkami. Co by wtedy usłyszeli? Kawał trudnej prawdy również o sobie, odgłosy i zapachy zwyczajnego życia, w którym nie uczestniczyli, będąc na wielomiesięcznych wyprawach, śmiech i łzy, czasem wściekłość, zawsze nadzieję, że przecież wróci.

                                                                                                         

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !

 

 

Skip to content