Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce wraz z wychowawcami odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Sosnówce.

Klasa I „weszła” w świat bajek i baśni na podstawie książek znajdujących się bibliotece, poznała różnicę między bajką , baśnią i mitem. Zapoznały się z takimi słowami jak: autor, wydawca, ilustrator, zakładka. Rozwiązywano wspólnie krzyżówkę, były też zagadki i quizy związane z postaciami z bajek i baśni. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów zostali nagrodzeni, pozostali dostali nagrodę pocieszenia lizaczek. Czytano głośno bajkę ” Paweł i Gaweł „.

Natomiast klasa O zapoznała się z Kamishibai – Papierowym Teatrzykiem. Przy muzyce relaksacyjnej dzieci  poznały jego historię, obejrzały  i wysłuchały  bajki „Milusia”, zapoznały się z drewnianą skrzynką i jej zawartością. Po raz pierwszy dzieci miały okazję poznać obrazkową formę książki i jej przedstawienie.

zapraszamy do obejrzenia galerii: zajęcia z dziećmi w  Sosnówce, kamishibai- zajęcia w bibliotece