Biblioteka w Sosnówce wzięła udział w konkursie ” Małe ważne książeczki” , której organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg . Zadaniem biblioteki  było  przeprowadzenie zajęć dla dzieci inspirowanych jedną z książek , które zostały przekazane do biblioteki z Wydawnictwa Widnokrąg ” Zabawny ptaszek” i „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”, a następnie umieszczenie relacji w internecie. Zajęcia zostały przeprowadzone z uczniami Szkoły Podstawowej w Sosnówce kl.O i I na podstawie scenariusza do książki- ” Zabawny ptaszek ”

Książka „Zabawny ptaszek” jest debiutem autorki, Jennifer Yerkes, który został wyróżniony na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii w 2012 roku. Zajęcia miały za zadanie pobudzić dziecięcą wyobraźnię , odkryć niewidzącego ptaszka i wykonać prace plastyczne w oparciu o ilustracje książki. Została omówiona z dziećmi historia ptaszka , pokazano im ilustracje. Okazało się że historia ptaszka wzruszyła dzieci , umiały w piękny sposób opisać charakter ptaszka, niektórym było go  żal i bardzo mu współczuły. Chętnie opowiadały o  swojej przyjaźni. Umiały określić słowa: pycha , zarozumiałość. Odbył się pokaz slajdowy zwierząt , które upodabniają się do otoczenia jak i tych które chcą być widoczne, umieli je porównać do ludzi . Przy muzyce dzieci tańczyły i naśladowały ptaszka. Uczniowie wykonując  prace  plastyczne nadali imiona swoim ptaszkom , a dorabiając ogony   jak i też całą postać ptaszka wykonali różnymi metodami : wyklejając plasteliną , bibułą , gazetami i kolorując . W bibliotece została zorganizowana wystawa prac .Na zakończenie zajęć dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami i podziękowaniem za miłą współpracę.

Do obejrzenia zdjęć z zajęć zapraszam do galerii ” Małe ważne książeczki „