Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Biblioteki w naszej gminie również włączyły się do tej akcji- ” Lepszy internet zależy od Ciebie „ przez miesiąc luty będą  wyeksponowane wystawy związane z internetem.  Rodzice otrzymają ulotki – „10 porad dla rodziców jak zapewnić dziecku bezpieczne korzystanie z internetu „. Uczniowie korzystający z czytelni internetowej będą zachęcani do zapoznania się z wystawą. Odbędą się również zajęcia dla dzieci aby mogli poznać bezpieczne strony internetu  i pogadanki dotyczące problemów korzystania z niego,  plusy i minusy internetu.