W bibliotekach w Miłkowie i w Sosnówce  odbywały się cykliczne zajęcia  z dziećmi oddziału przedszkolnego jak i też uczniami szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z pracą biblioteki i bibliotekarza, poznały budowę książki i znaczenie takich słów jak: ilustrator, pisarz, wydawca, introligator. Samodzielnie stworzyły własną  książkę i zakładkę. Realizując scenariusze dzieci w formie zabawy poznały pojęcie : przyjaźń, przyjaciel. Zapoznały się z różnymi zawodami m.in. poznały na czym polega praca pszczelarza, jak powstaje miód a na koniec odbyła się słodka degustacja miodu. Wykonały szereg prac plastycznych związanych z przyrodą a w tym zajęcia tematyczne pt. ” Dzień Kota „, ” Polskie Sowy” , ” Jeż „.  W bibliotekach odbywało się również głośne czytanie książek, przeprowadzane były quizy tematyczne. Dzieci wzięły czynny udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia.  Na zakończenie cyklicznych zajęć pracownice bibliotek wręczyły dzieciom okolicznościowe  dyplomy i drobne upominki, życząc im udanych wakacji.

Zapraszamy serdecznie do  Galerii , aby obejrzeć zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2013/2014.