W dniu 13.02.2014r w Filii odbyły się zajęcia  biblioteczne z kl.0 ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce ,już po raz szósty od początku roku szkolnego dzieci wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Mołdoch odwiedziły Bibliotekę.W darze przyniosły miły upominek walentynkowy przez siebie wykonany

.walentynki od dzieci  rok 2014 (2)

Tematem zajęć było ” Światowy dzień kota ” i ” Kot przyjaciel ufoludka”  , dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki znajdujące się w bibliotece których głównymi bohaterami były koty, odbyło się głośne czytanie bajek. Dowiedziały  się wielu ciekawych rzeczy na temat  życia kotów , odgadywały zagadki ze zwierzętami , wykonywały wycinanki i malowanki kotów , obejrzały też śmieszne filmiki z kotami   i bajkę ” Kot Filemon”. Odbyły się też zabawy ruchowe związane z kotem.Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodki upominek. Zajęcia minęły w bardzo miłej atmosferze .

Również w tym dniu odbyły się drugie zajęcia biblioteczne ,  na którą przybyły dzieci z kl.II ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce  wraz z wychowawczynią Panią Anną Stalica-Berej.

Tematem zajęć był ” Rok 2014 rokiem czytelnika” ,dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki publicznej i pracą bibliotekarza , poznały budowę książki i jej służbę człowiekowi przez 650 lat . Poznały  znaczenie Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej którą wykorzystuje się w bibliotekach , zobaczyły  kartę czytelnika  i karty książek . Zapoznały się z regulaminem  biblioteki. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały po zakładce do książek i również wręczyły przez siebie wykonany miły upominek walentynkowy.

walentynki od dzieci  rok 2014 (1)

Skip to content