Okres wakacji jest okresem wypoczynku, który można spędzić z ulubioną  książką. W czasie roku szkolnego często dzieci poza lekturami i podręcznikami nie mają czasu czytać innych książek. A wakacje są idealnym czasem na czytanie, a książkę możemy zawsze zabrać ze sobą. Czytać możemy wszędzie: w podróży, nad wodą i w górach.

Jest wiele powodów dla którego warto czytać książki. Wzbogaca słownictwo, działa uspokajająco,inspiruje do działania , rozwija wrażliwość, buduje naszą świadomość i  poszerza  horyzonty, pobudza wyobraźnię, poprawia pamięć . I co najważniejsze możemy te książki czytać za darmo. jest wiele ciekawych propozycji, które oferują biblioteki począwszy od najmłodszych, poprzez dzieci i  młodzież.

Zachęcamy dzieci i młodzież do odwiedzania bibliotek na terenie gminy i wypożyczania książek w okresie wakacji. Życzymy zaczytanych wakacji.