Biblioteka Publiczna w Miłkowie została poproszona o pomoc w organizacji Szkolnego Święta Książki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miłkowie w dniu 10.11.2016 r. Wspólnie z bibliotekarzem szkolnym – Panią Ewą Prokop został ułożony plan działania na ten szczególny dzień. Na początku rodzice zostali poproszeni  o odczytanie wierszy J. Tuwima, następnie każda klasa otrzymała zadanie: ułożenie z rozsypanek usłyszanych wierszy i stworzenia do niego plakatu. Zabawa przy tym była przednia. Przy prezentacji ułożonych wierszy, przedstawiciele klas losowali rekwizyty z różnych książek i musieli odgadnąć z jakiej książki pochodzi.

Przy tej okazji zostały wręczone nagrody i dyplomy za konkurs pt. „Przygoda z książką”, który Biblioteka Publiczna organizowała wspólnie z Książnicą Karkonoską. Laureaci konkursu zostali obdarowani gromkimi brawami przez całą społeczność szkolną.

DSC_1828 DSC_1832 DSC08671 DSC08686