6  listopada dzieci kl.”O ” wraz z wychowawczynią Panią Bożeną  ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce  odwiedziły tutejszą bibliotekę . Tematem zajęć było ” Biblioteka na Was czeka „ , na których zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, zwiedzały ją , poznały budowę książki , zasady zachowania się w bibliotece jak i również postępowanie z wypożyczoną książką.Dowiedzieli się w jakich godzinach jest czynna biblioteka.Poznały pojęcia : biblioteka , księgarnia , czytelnia , wypożyczalnia.  Obejrzały bajkę ” Peppa w bibliotece ’ , bibliotekarka przeczytała im wiersz Jana Huszcza ” Skarga książki”. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zakładki do książeczek.

z-1-11-14 (2) z-1-11-14 (5)

do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszamy do galerii ” Cykliczne  zajęcia z dziećmi ”

28 listopada  uczniowie kl.” III ” Szkoły Podstawowej w Sosnówce   z wychowawczynią Panią Anią  odwiedziły również bibliotekę , tematem zajęć było przeprowadzenie scenariusza ” Czarna książka kolorów ”  -Meneny Cottin i Rosany Faria , która została im  zaprezentowana . Dzieci poznały problemy ludzi niewidomych , w grach skojarzenia , zawiązane oczy  czy też tajemnicze pudełko mogły wykorzystać inne zmysły niż oczy / dotyk , węch , smak ,słuch /. Odbyła się też nauka i ćwiczenia z alfabetu Braille’a  uczyli się pisać swoje i bliskich w rodzinie imiona. Na zakończenie zajęć dzieci na czarnych kartkach nalepiając  czarną plastelinę wykonały własne rysunki swojej ” czarnej książki kolorów „. Data 13 listopada jest Dniem ludzi niewidomych. Za udział w scenariuszu dzieci otrzymały drobne upominki.

z28z26

do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszamy do galerii ” Cykliczne zajęcia z dziećmi ’

Uczniowie klasy ” V ” Szkoły Podstawowej w Sosnówce  wraz z Panią Martą  nauczycielką języka polskiego wykonały plakat omawianej lektury ” Tajemniczy ogród „ i przekazały go na ekspozycje  do Biblioteki w Sosnówce .  Za wykonaną pracę dzieci otrzymały drobne upominki.

plakat ksiązki (1)