plakat ksiazka zakazana

W tym roku Tydzień Zakazanych Książek zawita w polskich bibliotekach już po raz piąty! Nasze Biblioteki z terenu Gminy zgłosiły się do  tej akcji  również po raz piąty.Tworzą wystawy książek zakazanych i  ich krótkie opisy ,dlaczego są zakazane w niektórych środowiskach.  Zapraszamy do lektury. Przyjdź i zobacz!

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, w pewien sposób są z niego dumni – jako z uosobienia ich wolności.

Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale żeby był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.

Czym skuteczniej zaintrygujemy czytelnika niż aurą tajemniczości, skandalu i etykietką zakazanego owocu? 😉68730_435290849840319_1455072791_n

Skip to content