Tuż przed feriami zimowymi biblioteka zorganizowała spotkanie , gdzie dla wszystkich grup z pobliskiego przedszkola odbył się seans kreatywnego czytania – Teatrzyk Kamishibai . Najmłodsza grupa po raz pierwszy spotkała się z taką formą czytania , toteż na początku spotkania zastanawiały się , ww jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem.Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie z panią bibliotekarką wypowiedziały zaklęcie :” Abrakadabra , hokus pokus , teatrzyku otwórz się ! „, kurtyna podniosła się i przedszkolaki obejrzały i wysłuchały przygód wesołych” Groszków „, „Szukając Marudka ” . Dla starszej grupy , biblioteka przygotowała nową bajkę pt, „Legendy o skarbniku „.

Na koniec spotkania przedszkolaki poczęstowane zostały słodkim upominkiem i umówiliśmy się na kolejne kreatywne czytania już w marcu .

IMG_2090        IMG_2089IMG_2084IMG_2081IMG_2080IMG_2078