Po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece w Miłkowie, który przypadał 25 listopada.  Na spotkanie przedszkolaki przyniosły swoje pluszowe przytulanki. Dzieci poznały historie pluszowego misia,  wysłuchały wiersza M. Czerkawskiej pt. ” Nie obejdzie się bez misia”, brały udział w quizie o Kubusiu Puchatku. Nie zabrakło  „misiowych” tańców. Ciekawość dzieci  wzbudziła wystawa, gdzie zostały przedstawione sylwetki innych misi, których najmłodsze dzieci już nie znają, a był to Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Paddington czy Misiu Yogi.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.

Spotkanie zakończyła zabawa ” Stary niedźwiedź mocno śpi„. Dzieci po słodkim poczęstunku pożegnały bibliotekę.

DSC_0167 DSC_0159 DSC_0158 DSC_0155 DSC_0154DSC_0161