Dnia 12 czerwca 2015 r. odbyły się zajęcia dla dzieci  kl.O ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Tematem zajęć było „Mam przyjaciel i jestem przyjacielem”. Dzieci wysłuchały opowiadania M.Malickiej „Bajka o dwóch ołówkach”, później odbyła się dyskusja na temat przyjaźni. Umiały określić cechy prawdziwego przyjaciela i przyjaźni. Były zabawy integracyjne „Ramię przy ramieniu”, „Lustro” .Na zakończenie zajęć dzieci wykonały i omówiły  ilustracje swojego przyjaciela .

z5-06-15 (8)24 czerwca 2015r. dzieci kl.O przybyły do Biblioteki na zakończenie roku szkolnego, były zagadki związane z książką i biblioteką , przypomnienie wiadomości, wspominały co najbardziej im się podobało podczas zajęć. Z origami tworzyli zakładkę do książki, układali puzzle/godło Polski/-była to praca w grupach. Grali na komputerach z Necio.pl. Na zakończenie roku szkolnego w bibliotece  każde dziecko  otrzymało nagrodę w postaci książki. Dziękujemy za miłą współpracę i polecamy się na przyszły rok szkolny.

z6-06-15 (4)