Organizatorem Konkursu o nazwie „Przygoda z książką” było Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, a współorganizatorem były biblioteki publiczne powiatu jeleniogórskiego. Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Podgórzyn z/s w Podgórzynie wraz z filiami  również wzięła udział. Konkurs został przeprowadzony w II-etapach w terminie 1-30 wrzesień 2016, udział w nim wzięły dzieci w wieku 6-12 lat. W I-etapie konkursu zostały wyłonione po trzy  najlepsze prace w każdej bibliotece na terenie gminy, każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem, natomiast najlepsze prace konkursowe nagrodzono drobnym upominkiem. Do II-etapu przechodziły dwie najlepsze prace z poszczególnych bibliotek, z których została utworzona wystawa w Książnicy Karkonoskiej . Uroczyste otwarcie wraz z wręczeniem nagród odbyło się 26.11.2016. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii.