Elżbieta Bednarczyk, autorka książek dla dzieci spotkała się z małymi czytelnikami na zaproszenie BIBLIOTEKI W PODGÓRZYNIE. Pisarka pochodzi z Polski, a od ponad 20 lat mieszka na stałe w Australii. W swojej twórczości stara się przekazywać wartości, którymi należy kierować się w życiu, co stało się tematem rozmów przeprowadzonych z zaproszonymi na spotkanie dziećmi. Autorka przeczytała także swoją bajkę „Kłótnia w tornistrze”(którą można było kupić z dedykacją podczas spotkania) i zaprosiła dzieci do dyskusji na tematy w niej poruszone. Podczas spotkania autorka starała się przekonać dzieci do czytania. – Bo rozwija wyobraźnię, uczy myśleć, uczy poznawać życie. Dziecko poszerza swój zasób słów, co jest niezwykle istotne – podkreślała autorka. Pasją życiową Pani Elżbiety jest nie tylko pisanie, ale także teatr oraz taniec, którymi- jak zdradziła na spotkaniu zajmuje się zawodowo. Wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był wykonany z wielkim temperamentem taniec cygański, którym autorka wzbudziła szczególny zachwyt  i brawa publiczności .

IMG_1736                                            IMG_1760                                           IMG_1762