29 października Bibliotekę Publiczną w Miłkowie odwiedziła grupa z zerówki oraz klasa 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie.
Podczas wizyty młodszej grupy została przeczytana baśń pt.”Wdzięczne krasnoludki” ze zbioru baśni z całego świata pt. „Bajarka opowiada”. Później wróciliśmy jeszcze do tematu jesieni. Dzieci obejrzały bajkę z serii Misia Uszatka, który przygotowuje się do zimy. W związku z tym powstała dyskusja jak należy właściwie przygotować się do nadchodzącej zimy, jakie zwierzęta odlatują do ciepłych krajów i jakie zapasy robią, aby przetrwać zimowy czas.
Natomiast klasa 5, która przybyła ze swoją panią z biblioteki szkolnej, poznała zasady korzystania z biblioteki publicznej, wyłapała różnicę między obiema bibliotekami oraz poznała budowę książki. Sprawdzianem zdobytej wiedzy było wspólne rozwiązanie krzyżówki. Każdy uczeń na pożegnanie otrzymał zakładkę do książki. Do obejrzenia reszty zdjęć zapraszamy do galerii.

IMG_2078 IMG_2085