Czy w dobie telewizji, komputerów i osiągnięć techniki jest jeszcze miejsce na snucie opowieści bez pośpiechu, z udziałem emocji, gry ciała i głosu ???

Oczywiście, że tak i takim narzędziem jest właśnie teatrzyk Kamishibai.

Teatr ilustracji wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami oraz drewniany teatrzyk w formie skrzynki. To medium pozwalające na powrót do świata opowiadania bez udziału mikrofonów i reflektorów. To „kino dla oczu i uszu”.

I z taką propozycją Biblioteka w Miłkowie udała się do miejscowego przedszkola. Przedstawienie bardzo się podobało i wzbudziło dużo emocji. Później dzieci miały możliwość obejrzenia „magicznej skrzyneczki” i zabawy w teatr.

Ta forma promocji czytelnictwa przypadła  bardzo do gustu i w związku z  tym jesteśmy już umówieni na następne  spotkania.

DSC_2672 DSC_2673 DSC_2675 DSC_2676 DSC_2680 DSC_2681 DSC_2682 DSC_2683 DSC_2689DSC_2691