IMG_1951 IMG_1950Małe , duże , cienkie,grube,kolorowe, czarno-białe , piankowe bądź kartonowe , lekkie , ciężkie , papierowe lub elektroniczne – oto różne oblicza książki . O tym , że jest ich tak wiele przekonały się dzisiaj (30.09.2016) dzieci z zerówki podczas lekcji bibliotecznej wzbogacającej ich wiedzę o książce. Rozłożone przed dziećmi książki bardzo szybko przyciągnęły ich uwagę . Uczniowie chętnie wskazywały różnice pomiędzy egzemplarzami . To co najbardziej rzuciło im się w oczy to to , że nie wszystkie mają ilustracje a niektóre są bardzo ciężkie . Po zapoznaniu się z kształtem i wielkością książki przyszedł czas na zmierzenie się z jej budową . O ile pojęcie autora , tytułu , okładki są dla dzieci znane – tak już strona tytułowa , trzon książki , spis treści czy ilustrator były dla nich czymś nowym . Niemniej jednak od dziś już wiedzą ,że przepiękne ilustracje w ich ulubionych baśniach to dzieło właśnie ilustratora . Na zakończenie zajęć bibliotekarz przeczytał wszystkim wiersz o smutnych przygodach pewnej książki , na podstawie którego dzieci jasno określiły czego książka nie lubi oraz jak należy o nią dbać .

IMG_1960                                            IMG_1947