Drodzy czytelnicy informujemy, że  Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Podgórzyn z/s w Podgórzynie przystąpiła do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”. Został on stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych i dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych. Wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Podgórzyn został rozpatrzony  pozytywnie i biblioteka otrzymała  dofinansowanie na  realizację zadania pt. ” Z Kraszewskim unowocześniamy czytelnię internetową” w kwocie 25968,85 z Instytutu Książki  oraz 4600,00 z Urzędu Gminy w Podgórzynie. W związku z tym zostało zakupionych  7 zestawów komputerowych , 4 drukarki wielofunkcyjne i  4 czytniki kodów.