Po półrocznym zmaganiu się dzieci z nauką i szkołą, przyszedł czas na upragniony odpoczynek.  Dla dzieci, które ferie spędzały w  domu, Biblioteka Publiczna w Miłkowie zorganizowała zajęcia.  Odbywały się one od 19.01 do 30.01.2015r. w godz. 14.00 – 16.00 lub dłużej 🙂

Program  ferii był bardzo bogaty i składający się z różnorodnych zajęć: plastycznych, ruchowych, wychowawczych, informatycznych, edukacyjnych. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania bajek i legend. W bibliotece gościliśmy strażaków z OSP w Miłkowie, którzy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Dzieci mogły przymierzyć stroje strażackie, usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Kolejnym gościem był ratownik medyczny Pan Jarosław Przybylski z firmy Divemed.     Od Pana Jarka dzieci dowiedziały się na czym polega pierwsza pomoc, na co zwracać uwagę i jak zareagować. Na zakończenie ferii w Bibliotece dzieci miały niespodziankę – Bal Karnawałowy. Wszyscy przyszli przebrani, nie zabrakło księżniczek, piratów czy bohaterów kreskówek. Dzieci, które brały czynny udział w zajęciach dostały dyplomy.

Za pomoc i życzliwość przy organizacji ferii chciałabym podziękować: Pani Iwonie Maj, Pani Agnieszce Handor, OSP Miłków, firmie Divermed, Piekarni Żaneta, Radzie Sołeckiej oraz rodzicom dzieci uczestniczących w feriach.

Do obejrzenia zdjęć zapraszam do galerii: Ferie 2015  w Bibliotece w Miłkowie oraz prace plastyczne dzieci – Biblioteka Miłków