Najmilszy, najsłynniejszy i uwielbiany przez dzieci miś mieszkający w Stumilowym Lesie obchodził 18 stycznia swoje święto. Z tej okazji Kubuś Puchatek spotkał się z przedszkolakami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miłkowie. Pierwsza książka o przygodach misia ” o bardzo małym rozumku” została wydana w 1926 r. a przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu zostały przetłumaczone na 46 języków. Przedszkolaki wysłuchały kilka historii o przygodach misia i jego przyjaciół, pooglądały książeczki o Kubusiu Puchatku, które są w ofercie biblioteki, a także odgadywały zagadki i rozwiązywały różne zadania. Na koniec wspólnie przygotowaliśmy słodkie przekąski z tym co Puchatek lubi najbardziej czyli ciasteczka z miodem. Za wspaniałą zabawę dzieci nagrodzono słodką niespodzianką.