Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Biblioteka w Sosnówce również włączyła się do tej akcji, przez miesiąc luty była wyeksponowana wystawa związana z internetem. Rodzice otrzymywali ulotki – „10 porad dla rodziców jak zapewnić dziecku bezpieczne korzystanie z internetu „. Uczniowie korzystający z czytelni internetowej byli zachęcani do zapoznania się z wystawą.

Odbyły się również zajęcia z uczniami  kl.III Szkoły Podstawowej w Sosnówce wg.scenariusza ” Owce w sieci”, dzieci obejrzały kreskówki ,odbyły się pogadanki  dotyczące problemów  korzystania z internetu. Poznali bezpieczne strony dla dzieci. Wykonali plakaty –Plus i Minus korzystania z internetu.

Uczniowie kl.O poruszali się po internecie  razem z robocikiem  Necio , wysłuchali bajki ” Mój przyjaciel Necio”, poznali bezpieczną stronę przeznaczoną dla małych dzieci  www.necio.pl.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii: Bezpieczny internet w Bibliotece w Sosnówce.

Skip to content