Andrzejkowe wróżby i czary to doskonała okazja do rozbudzania zainteresowań bogactwem i różnorodnością tradycji ludowych. W dniu 28 listopada do Biblioteki Publicznej w Miłkowie przybyły  do południa dzieci z  klasy zerowej  a popołudniu starsze dzieci, aby przenieść się do świata czarów i magii.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o tradycjach związanych z obchodami wigilii Św. Andrzeja, a następnie zaczęły się wróżby na bliższą i dalszą przyszłość.  Przygotowano  dla dzieci mnóstwo atrakcyjnych zabaw m.in. losowanie karteczek z nazwami przyszłych zawodów, lanie wosku i wspólna interpretacja znaków, losowanie kolorowych  karteczek , do których czytano wróżbę, puszczanie łódeczek z łupin orzecha włoskiego z imionami dzieci, magiczny krąg z wróżbami.  W czasie Andrzejkowych wróżb nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż.W czasie spotkania buty ustawiali chętni, świetnie się przy tym bawiąc.

Oprócz tych niezwykłych atrakcji wszyscy zostali uroczeni smakołykami , dzięki uprzejmości  właściciela lokalnej piekarni.  Przy dobrej muzyce i świetle świec mieliśmy okazję potańczyć oraz porozmawiać z przyjaciółmi i znajomymi, jak również poznać nowe osoby i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Andrzejkowy wieczór zachował swój tajemniczy urok i magię.  Wszystkie wróżby i przepowiednie na przyszły rok okazały się pomyślne, wywołały zainteresowanie i radość, dlatego też, dzieci opuściły bibliotekę w doskonałych humorach.

Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

P1000490 P1000537

Do obejrzenia większej ilości  zdjęć zapraszamy do galerii.