W dniu 3.09.2022 roku w Gminnym Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbyło się Narodowe Czytanie ” Ballad i Romansów ” Adama Mickiewicza zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Podgórzyn przy współpracy z Urzędem Gminy w Podgórzynie. Zaproszeni goście rozpoczęli piękną balladą „Świtezianka”, były też odczytane głośno inne utwory jak: „Powrót taty”, „Romantyczność”, „Kurhanek Maryli” i zakończono wesołą balladą „Pan Twardowski”. Zorganizowano wystawę o życiu i twórczości naszego polskiego wieszcza. Każdy z uczestników został nagrodzony książką „Ballady i Romanse”, oraz magnesem upamiętniającym to wydarzenie. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek smacznym i oryginalnym tortem z kawą. Dziękujemy wszystkim za przybycie.